Як залишити спрощену систему для індивідуальних підприємців та невеликих компаній, та запобігти зловживанням спрощеною системою оподаткування

3 листопада 2021 року генеральний директор Асоціації Софія Арасланова прийняла участь у круглому столі на тему "Як обмежити зловживання спрощеною системою», який провів Центр економічної стратегії спільно з Німецькою економічною групою в Україні (GET).

 

Учасниками заходу були зокрема Олександра Бетлій, - експерт Інституту економічних досліджень і політичних консультацій, Андрій Єршов, - голова Комітету з розвитку підприємництва Спілки українських підприємців, Ілля Несходовський, - директор Інституту соціально-економічної трансформації, Михайло Соколов, - керівник Аналітичного центру “Розумна країна”, Ганна Стрикун, - голова “Національної платформи малого та середнього бізнесу”, Антон Харитонов, - представник “Національної ресторанної асоціації України”, та Любомир Чорній, - старший експерт з економічних реформ та законодавства в Офісі простих рішень та результатів.

 

Під час заходу було презентовано дослідження «Подолання заниження доходів у спрощеній системі оподаткування України», у якому експерти проаналізували, як українські підприємці ухиляються від сплати податків, намагаючись залишатися в межах лімітів доходу та порогу обов’язкового використання касових апаратів, та надали рекомендації, яким чином можна покращити наявну систему.

 

Існуюча в Україні, поряд із звичайним режимом оподаткування, спрощена система для малих та середніх підприємств безумовно сприяє їх зростанню та спонукає підприємців працювати у формальному секторі економіки. Але відомо, що цією системою зловживають компанії, які незаконно занижують свої доходи або розподіляють доходи на різні компанії.Це спричиняє фіскальні втрати для держави, а також дає порушникам податкового законодавства несправедливу конкурентну перевагу перед компаніями, які дотримуються податкових вимог.

 

Важливість вирішення питання зловживань спрощеною системою визнана всіма присутніми на заході.  Запропоновані дослідниками заходи вирішення проблематики мали суттєві зауваження присутніх експертів. Єдиною думкою всіх учасників заходу стало те, що спрощена система оподаткування дійсно важлива система для невеликих компаній та індивідуальних підприємців, та дозволяє їм вести бізнес без складної бюрократії та сплачуючи низькі податки. Але, неправомірне користування цією системою, окрім податкових втрат держави, погіршує і конкурентне становище законослухняного бізнесу. Отже, необхідне ретельне розроблення критеріїв, застосування яких  унеможливить лазівки для зловживань.

Залишити коментар

Переконайтесь, що ви вводите (*) необхідну інформацію, де потрібно
HTML-коди заборонені