«Верховна Рада зосередилася на детінізації економіки та встановленні рівних правил для всіх», - голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев

Щорічний Форум «Діалог громадянського суспільства, бізнесу та влади» пройшов у Києві у понеділок, 11 жовтня 2021 року. Учасники форуму обговорили, що за два роки каденції  Парламент зробив для просування реформ, дотичних до бізнесу, та як виконуються завдання, визначені підприємцями як пріоритетні.

За словами голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, останнім часом Верховна Рада зосередилася на детінізації економіки та встановленні рівних правил для всіх.

«Один тільки наш Комітет ініціював 16 великих реформ. Все спрямовано на те, щоб встановити рівні та справедливі правила гри, вивести з тіні, та дати можливість підприємцям займатися бізнесом, а не практикою ухилення від оподаткування та пошуком додаткової маржинальності у несплаті податків», - наголосив Гетманцев.

Одна з проблем, що турбує бізнес – обсяги контрабанди, що не зменшуються, попри всі зусилля державних інституцій. За словами генерального директора Асоціації «Українські імпортери побутової електроніки» Софії Арасланової, підключення РНБО до боротьби з контрабандою мало тимчасовий ефект. Реальний позитивний ефект мало впровадження РРО для галузі торгівлі побутовою технікою ті електронікою у 2017 році – у рік впровадження РРО збори з ПДВ збільшились у 2.3 рази у порівнянні із попереднім роком (ПДВ - 3,3 млрд грн у 2016 році та 7,4 млрд грн у 2017 році).  «Теоретично Криміналізація контрабанди може ще підвищити збори. Але бізнес має побоювання – а чи реально це буде проблемою схемників, а не просто перевізників або митних декларантів», - зазначила С.Арасланова.

Гостро потребує врегулювання в Митному кодексі питання відповідальності працівників митних органів за неправомірні рішення, та компенсації матеріального збитку за такі рішення на користь сумлінного бізнесу.

«Митний комітет ВРУ став майданчиком обговорення та пошуку рішень проблематики ринку підакцизних товарів. Є пропозиція продовжити таку практику в питаннях контролю за діяльністю митниці та ефективності роботи системи управління ризиків», - запропонувала С. Арасланова.

У відповідь, голова Комітету Данило Гетманцев запевнив, що питання митниці буде винесено на один з найближчих засідань комітету, та запропонував підготувати питання та провести дискусію на засіданні. «Ми не маємо підміняти собою органи виконавчої влади. Хоч робимо максимум, щоб виконавчі органи зрозуміли, що у разі відсутності змін у роботі будуть проведені відповідні кадрові рішення», - зауважив пан Гетманцев.

«Вирішувати проблему митниці та контрабанди потрібно на рівні виконання, та на рівні контролю як з боку бізнесу, так і з боку парламенту. Нам потрібно працювати на результат», - запевнив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

 

За підсумками Форуму учасники дійшли спільних позицій по більшості обговорених питань, домовились сформувати Резолюцію Форуму і надіслати її всім представникам влади.

Залишити коментар

Переконайтесь, що ви вводите (*) необхідну інформацію, де потрібно
HTML-коди заборонені