Прозорість, відкритість, професіоналізм - задекларовані принципи роботи БЕБ

28 вересня 2021 року, генеральний директор АУІПЕ Софія Арасланова прийняла участь у зустрічі представників бізнес-асоціацій з директором Бюро економічної безпеки Вадимом Мельником. Було обговорено можливі алгоритми побудови конструктивних відносин бізнесу та новоствореного органу, нові принципи і алгоритми роботи БЕБ, питання комплектування штату, боротьба з контрабандою та методи виявлення існуючих «схем», а також формати взаємодії. 

 

Згідно із Законом України, Бюро економічної безпеки України – це центральний орган виконавчої влади, на який покладаються завдання щодо протидії правопорушенням, що посягають на функціонування економіки держави. БЕБ створюється як аналітичний орган, а не силовий, хоча він матиме й правоохоронну функцію. Боротися з системними проявами тіньової економіки на загальнодержавному рівні, працювати над загальним моніторингом економіки, та готувати рекомендації і висновки для Верховної Ради та уряду, – саме такі функції покладено на новостворену структуру.

 

У відповідності до функцій, покладених на новостворений орган, його директор так описав  перші кроки функціонування: «По-перше, це аналітична робота та виявлення фактів використання протиправних схем, які ставлять бізнес у нерівні умови. Наступним кроком має стати боротьба з тими, хто надає подібним схемам корупційне прикриття. І тільки після цього БЕБ буде перевіряти причетність конкретних підприємств до виявлених протиправних схем». 

 

Очільник Бюро розповів, що вже сформовано вимоги, за якими до органу відбиратимуть аналітиків, детективів-аналітиків, IT-фахівців. Гідний рівень зарплат, передбачений для працівників Бюро, дозволить обрати кращих та досягати результату Старт роботи Бюро заплановано 25 листопада, - у цей же день припинить своє існування Податкова міліція та інші економічні підрозділи у різних органах.

 

Бюджет країни наповнює легальний бізнес. Саме нові підходи до боротьби з економічною злочинністю дозволять побудувати в країні рівні умови для розвитку бізнесу і не допустити викривлення конкуренції на ринках. Важливо виявите не окремі порушення, а весь ланцюг «схем», та припинити їх існування.

 

Була запропоноване ідея створення робочих груп з представниками бізнесу, за для отримання інформації із першоджерел, оперативного розв’язання наявних питань та підтримки постійного діалогу. Вже створено Офіс взаємодії з бізнесом, потрібно налагодити з ним системну співпрацю.

 

«Наша спільна мета  — поліпшити умови ведення бізнесу в Україні та створити принципово нову систему взаємодії між владою та підприємницьким середовищем, що стане драйвером зростання економіки та соціальної сфери. І саме якомога швидший запуск Бюро економічної безпеки наблизить Україну до її досягнення», - підкреслив Вадим Мельник.

 

 

Залишити коментар

Переконайтесь, що ви вводите (*) необхідну інформацію, де потрібно
HTML-коди заборонені