Участь у форумі «Діалог громадянського суспільства, бізнесу та влади»

 

 

22 вересня 2020 року у Києві відбувся Форум «Діалог громадянського суспільства, бізнесу та влади». У заході взяли участь представники Верховної Ради України: міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігорь Петрашко,  заступниця голови Офісу Президента Юлія Ковалів, голова Комітету з податкових та митних питань питань ВРУ  Данило Гетманцев, заступник голови комітету з податкових та митних питань ВРУ Олександр Ковальчук, голова Комітету з економічних питань ВРУ  Дмитро Наталуха та голова підкомітету з питань функціонування платіжних і інформаційних систем та запобігання легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом Ольга Василевська-Смаглюк.

Представники влади разом із лідерами бізнес-спільноти та експертами обговорили важливі питання:

- Що ж зроблено за рік роботи парламенту?

- Які ще важливі реформи необхідно терміново реалізувати для зростання економіки?

- Які нові виклики постали перед країною через кризу 2020 року?

 

На форумі були проаналізовані ТОП-10 пріоритетів бізнесу на 2020, які були сформовані та презентовані рік тому, та оцінено ступінь їх реалізації на цей час.

 

Про актуальність впровадження в Україні міжнародного досвіду з законодавчого визначення критеріїв, які дозволяють виявити псевдо-спрощенців говорила під час виступу на форумі, генеральний директор Асоціації «Українські імпортери побутової електроніки», член Наглядової Ради УРБ Софія Арасланова:

«Спрощена система має застосовуватись дійсно малим бізнесом»

 

«В Україні сьогодні, немає повноцінного контролю продаж всередині країни, в результаті чого спеціальним режимом спрощеного оподаткування,  який створений для розвитку та росту малого бізнесу, користуються компанії-гиганти, які з податкової точки зору є концентрацією псевдофопів, такі собі ФОПоферми.  

В цивілізованих країнах, на законодавчому рівні передбачений механізм застосування критеріїв для визначення пов’язаних «спрощенців». Цей механізм дозволяє виявляти псевдо-спрощенців які об’єднані одним бенефіціаром та центром керування, та попереджати  їх діяльність.

Такі параметри відокремлення реального МСБ від  крупного бізнесу вивчала «KSE» у своїй аналітичної роботі «Інструменти попередження зловживання спрощеною системою оподаткування в Україні: міжнародний досвід та рекомендації».

Можливо і нам варто вивчити даний досвід більш детально, та напрацювати критерії для визначення пов’язаних суб’єктів господарювання в Українському законодавстві з метою захисту ССО від зловживань крупного бізнесу.»

У підсумку проведеного форуму представники бізнес об’єднань склали резолюцію, у якої визначили  ключові пріоритети для співпраці з владою на цей рік. Організатори форуму закликають Президента України та народних депутатів всіх політичних сил обговорити та підтримати пропозиції, сформовані експертами та представниками бізнес об’єднань за висновками досліджень, і якнайшвидше погодити та прийняти необхідні нормативно-правові акти.

 

Залишити коментар

Переконайтесь, що ви вводите (*) необхідну інформацію, де потрібно
HTML-коди заборонені