Участь у круглому столі за участі команди бізнес-омбудсмена та керівників бізнес-асоціацій

Генеральний директор Асоціації «Українські імпортери побутової електроніки» – Софія Арасланова взяла участь у круглому столі за участі команди бізнес-омбудсмена та керівників бізнес-асоціацій, членів коаліції Української Ради Бізнесу, який пройшов у Києві 30 січня.

На зустрічі презентовано плани роботи офісу омбудсмена на 2020 рік, а також обговорені питання, пов’язані із покращенням умов ведення бізнесу в Україні.

За підсумками дискусії учасники домовились обмінятися аналітикою щодо зазначених питань та погодили формат системної співпраці.

Для ефективного контролю за розвитком реформи податкової та митної служб важливо створити комплексний моніторинг, який складатиметься з аналізу скарг, статистичної інформації, пов’язаної з діяльністю ДПС та ДМС і сплатою податків, а також репрезентативного опитування платників податків, запропонувала генеральний директор Асоціації імпортерів побутової електроніки Софія Арасланова. Вона запевнила що бізнес вітатиме участь офісу омбудсмена в такому щоквартальному моніторингу.

Не всі процедури при реформуванні ДПС та ДМС прозорі та зрозумілі, зазначив Президент Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе. За його словами, суттєві ризики несе переведення значної кількості «старих» кадрів до нових служб. «Цьому питанню варто приділити увагу, якщо ми хочемо отримати дійсно нові реформовані служби», – підкреслив Грігол Катамадзе.

Відповідаючи на запитання, бізнес-омбудсмен Марчін  Свєнчіцький та його заступник Ярослав Грегірчак повідомили, що офіс займається розглядом скарг, аналізує проблематику й надає системні рекомендації з метою покращення законодавства.

Топ-5 у відсотках від загальної кількості скарг виглядає так:

60% скарг – податкові питання (оскарження податкових перевірок, блокування податкових накладних, щодо розірвання електронних договорів, по 212 статті КПК);

13% скарг – дії правохоронних органів;

10% – дії Мінюсту (зокрема, рейдерство);

8% – державні регулятори;

5% – дії митної служби.

Щодо реформи ДПС та ДМС. Офіс також вважає цю реформу надважливою. Також важливим є ліквідація Податкової міліції та інших економічних підрозділів і створення єдиного аналітичного органу з боротьби із економічними злочинами. Офіс сподівається, що Бюро фінансових розслідувань буде створене якнайшвидше.

Щодо можливості проведення регулярного комплексного моніторингу стану реформ ДПС та ДМС. Офіс омбудсмена готовий надавати статистичну інформацію, яку аналізує, щокварталу і готовий взяти участь у спільних презентаціях із аналітичними центрами.

За підсумками дискусії учасники домовилися обмінятись аналітикою щодо зазначених вище питань та погодили формат системної співпраці. Марчін Свенчіцький запевнив представників бізнес-асоціацій у зацікавленості отримувати швидкий зворотній зв’язок. “Рекомендуємо звертатися за допомогою, готові швидко та якісно співпрацювати із відповідальним бізнесом”, – додав омбудсмен.

Направити звернення чи скаргу можна онлайн:

https://boi.org.ua/complaint/online

Залишити коментар

Переконайтесь, що ви вводите (*) необхідну інформацію, де потрібно
HTML-коди заборонені