УІПЕ виступила партнером молодіжного хакатону «Вплив товарної контрабанди на економіку та добробут суспільства»

Асоціація «Українські імпортери побутової електроніки» виступила партнером та обрала найкращі кейси у Молодіжному хакатоні «Вплив товарної контрабанди на економіку та добробут суспільства», який проходив з 25 по 30 жовтня 2019 року за підтримки Міжнародного Фонду Відродження, Інституту Міжнародних відносин та Інституту Економічних досліджень та політичних консультацій.

В основу завдань до хакатону було включено дуже актуальні проблеми, з якими у сьогоденні постійно стикається бізнес, держава та споживачі, пов’язані зокрема з імпортом товарів, контрабандою, митницею, несплатою податків, порушенням прав споживачів тощо. Головною ідеєю конкурсу було отримання нестандартного погляду студентів на типові проблеми, а також напрацювання конструктивних ідей та дієвих механізмів щодо покращення ситуації.

 

8 командам студентів, розподілили 5 завдань. Студенти детально проаналізували ситуацію по кожній із проблем, та представили конструктивні кейси, які оцінювалися за п’ятьма критеріями – інноваційність та креативність, методологічний підхід, методична складова, інструментальна складова, обґрунтування позиції.

За словами конкурсного журі, до якого входили Софія Арасланова – Генеральний директор Асоціації «Українські імпортери побутової електроніки», Ілля Несходовський — директор інституту соціально-економічної трансформації, Ігор Бураковський — Голова Правління, д. е. н., професор кафедри економічної теорії Національного Університету «Києво-Могилянська Академія», Аліса Костенко — Радник Голови Державної митної служби України, Юлія Кислицька — Відділ інституційного розвитку департаменту митної політики Міністерства фінансів України та низка інших експертів, всі роботи мали достатньо хороший рівень підготовки та аналізу, а команди – бажання напрацювання дійсно цікавих кейсів, здатних вирішити проблеми.

З найбільш цікавих студентських кейсів можна виділити роботу команди «Duty fee» щодо створення онлайн платформи «Митник» з контролем продукції за допомогою QR- кодів чи системи наліпок, а також роботу команди «Альфа і Омега» щодо запуску мобільного додатку «Honest Merchant App», який допоможе об’єднати всіх продавців, які ведуть свою торговельну діяльність прозоро та видають фіскальні чеки, та відповідно полегшити життя споживачам.

Після презентації робіт відбулося урочисте нагородження найкращих команд, з які отримали грамоти від асоціації та різноманітні призи від партнерів.

Нагадаємо, що 20.09.2019 Верховною Радою України були прийнято законопроекти «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» 1053-1 та «Про внесення змін до ПКУ щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» 1073, які розширюють можливості використання електронних кас в торгівлі, а також дають старт інноваційному механізму «Cash-back» у сфері захисту прав споживачів.

Залишити коментар

Переконайтесь, що ви вводите (*) необхідну інформацію, де потрібно
HTML-коди заборонені