Законопроект № 6758 має бути відкликаний

11.08.2017

 

Народним депутатам України

Демчаку Р.Є., Чекіті Г.Л., Шиньковичу А.В.,Мельниченко В.В.,

Споришу І.Д., Фролову М.О., Мельничуку С.І.,

Мельнику С.І., Юрику Т.З., Сугоняко О.Л., Лопушанському А.Я.,

Гуляєву В.О, Сольвару Р.М., Шаповалову Ю.А.

 

Голові Комітету Верховної Ради України з питань податкової

та митної політики Южаніній Н.П.

 

Голові Верховної Ради України

Парубію А. В.

 

 

Шановні представники законодавчої влади України!

 

Асоціація «Українські імпортери побутової електроніки» яка є членом Бізнес-коаліції «За детінізацію економіки» на постійній основі здійснює моніторинг законодавчих ініціатив, пов’язаних з проведенням в державі реформ. Пріорітетом при цьому користуються законопроекти, спрямовані на забезпечення процесу детінізації економіки.

Фахівцями Асоціації здійснено ґрунтовний аналіз проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо заходів з детінізації обігу торгівлі і послуг та уніфікації обліку доходів та витрат фізичними особами-підприємцями» № 6758, зареєстрованого народними депутатами 17.07.2017 року.

Ми відзначаємо високу актуальність теми детінізації економіки в нашій країні та схвалюємо увагу депутатського корпусу до вирішення цієї болючої проблеми виражену в ініціативі відповідного законопроекту.

Разом з тим, Асоціація звертається з вимогою відкликати Проект Закону № 6758 як такий, що не сприяє ефективній детінізації економіки України та може зашкодити цьому життєво важливому для країни процесу.

Крім того, законопроект № 6758 містить прямі загрози для чесних підприємців, представників чесного малого та середнього бізнесу, що працюють по системі спрощеного оподаткування. Так, у пояснювальній записці до законопроекту № 6758 йдеться щодо мораторію на комплексні перевірки суб’єктів спрощеного оподаткування: «Запровадження вичерпних критеріїв податкового контролю за витратами суб’єктів спрощеної системи оподаткування, які не звільнені від обов’язку застосування РРО та зобов’язані вести Книгу обліку доходів та витрат тільки у вигляді обліку платників податків, зустрічних звірок, камеральних та фактичних перевірок, а також чітке визначення недопустимості застосування інших форм податкового контролю для таких платників податків». Натомість, в законопроекті ця норма відсутня.

Аналіз документу дає підстави говорити про недостатній рівень його нормативної техніки, а ряд новацій не несе юридичного навантаження. Наприклад, до переліку прав Державної фіскальної служби України додається право здійснювати перевірку правовстановлюючих документів (їх копій), хоча це право вже надано в пункті 20.1.4.

Наполягаємо на тому, що законопроект № 6758 має бути відкликаний із Верховної ради України та доопрацьований. Наразі наголошуємо на необхідності прийняття якісного Закону України щодо заходів з детінізації обігу торгівлі і послуг до кінця 2017 року, але зі збереженням всіх важливих норм, вкрай необхідних для законослухняного діючого бізнесу.

 

Асоціація «Українські імпортери побутової електроніки»

Залишити коментар

Переконайтесь, що ви вводите (*) необхідну інформацію, де потрібно
HTML-коди заборонені