Мінфін розпочав поступову публікацію «Плану дій з реформування митниці»

Асоціація приймає активну участь в робочій групі щодо реформування митниці, створеній Міністерством фінансів України. В робочій групі відбувається інклюзивний діалог за участі представників Міністерства, експертів, ДФС та бізнес-середовища.

За результатами обговорень, Міністерство розпочало поступову публікацію «Плану дій з реформування митниці». Наразі опубліковано три напрями з дев’ятнадцяти, а саме: «Законодавство», «Організація і управління» та «Управління кадровими ресурсами».

У напрямі «Законодавство» метою визначено створення прозорої, комплексної та ефективної законодавчої системи, яка дозволить митниці сприяти міжнародній торгівлі, забезпечуючи при цьому безпеку держави, її громадян та захист фінансових інтересів держави.

Стратегічним завданням визначено розробку правової основи, яка:

- є прозорою, всеосяжної і ефективною, відповідає національним та міжнародним зобов'язанням і стандартам;

- дає можливість для розвитку і організації відкритої митної адміністрації, надаючи їй відповідні повноваження і забезпечуючи при цьому її контроль і відповідальність;

- забезпечує ефективний митний контроль на основі аналізу ризиків, спрямований на виявлення підозрілих операцій, і при цьому сприяє законній торгівлі;

- сприяє взаємодії з митними органами інших країн, відповідними міжнародними організаціями та зміцнює довіру і співпрацю з іншими державними органами;

- передбачає ефективні, пропорційні заходи відповідальності, які забезпечують виконання закону, і в той же час перешкоджають нелегальній діяльності;

- забезпечує прозорий процес оскарження;

- забезпечує захист даних, зокрема персональних.

Напрям «Організація і управління» в якості мети передбачає Створення сучасної митної служби, орієнтованої на надання послуг, діяльність якої відповідатиме національній стратегії й міжнародним стандартам та яка задовольнятиме потреби зацікавлених сторін шляхом ефективного управління та планування власної діяльності.

У цьому напрямі Мінфін бачить такі стратегічні завдання як:

- Розробка та впровадження стратегії діяльності митної служби, яка забезпечує здійснення призначення та основних завдань організації найбільш ефективним і дієвим способом.

- Створення раціональної організаційної структури, здатної ефективно реалізовувати і відстежувати стратегічну політику як на керівному, так і на оперативному рівнях.

- Створення механізмів для підтримки управління

Третій опублікований напрям Плану «Управління кадровими ресурсами» ставить метою розробку ефективної системи управління кадровими ресурсами, яка сприятиме виконанню стратегії діяльності митниці, відповідатиме національному законодавству і міжнародним стандартам та розглядатиме персонал як найбільш цінний ресурс організації.

Серед стратегічних завдань визначені:

- Розробка стратегії управління кадровими ресурсами, що забезпечить повну підтримку реалізації завдань, визначених стратегією діяльності митниці.

- Розробка політики в питаннях управління кадровими ресурсами, що відповідатиме національному законодавству і міжнародним стандартам, буде враховувати й заохочувати ефективне і раціональне виконання завдань і забезпечувати безпеку і захист співробітників.

- Розробка системи управління кадровими ресурсами, що визначатиме функції, ролі та обов’язки в структурі митниці.

З деталями опублікованих напрямів Плану можна ознайомитися за посиланнями нижче:

 http://www.minfin.gov.ua/news/view/plan-dii-z-reformuvannia-mytnytsi-napriam---zakonodavstvo?category=novini-ta-media

http://www.minfin.gov.ua/news/view/proekt-planu-dii-z-reformuvannia-mytnytsi-napriam---orhanizatsiia-i-upravlinnia?category=novini-ta-media

http://www.minfin.gov.ua/news/view/proekt-planu-dii-z-reformuvannia-mytnytsi-napriam--upravlinnia-kadrovymy-resursamy?category=novini-ta-media

Залишити коментар

Переконайтесь, що ви вводите (*) необхідну інформацію, де потрібно
HTML-коди заборонені