Рівень тіньової економіки знизиться у 3-4 рази – бюджет отримає додатково 150 млрд. грн.

Учасники I економічного форуму запропонували владі перелік реформ на 2017 рік, інформує "Дзеркало тижня".

 10 березня учасники I економічного форуму "Економічні реформи: порядок денний-2017, пріоритети бізнесу" прийняли спільну Резолюцію з переліком реформ на 2017 р. і звернулися до влади з вимогою терміново розпочати ці реформи в економіці. Крім того, представники трьох коаліцій-організаторів форуму заявили про намір об'єднатися в одну коаліцію для просування реформ.

 "Необхідно терміново реформувати ДФС, набрати за конкурсом нових співробітників від інспекторів до керівників (із зарплатнею в 10 разів більшою за нинішню), які зможуть контролювати весь ланцюжок поставок від виробника, імпортера до точки продажу (в тому числі за рахунок впровадження он-лайн РРО для ризикових категорій платників). Тіньова економіка знизиться в 3–4 рази і бюджет отримає додатково до 150 млрд грн на рік. Після чого знизити ПДВ до 16–17%, замінити податок на прибуток податком на виведений капітал. І в Україну підуть інвестиції", – заявив під час презентації цілей реформ на 2017 р. Олександр Громико, голова Української асоціації виробників.

Коаліція "За детінізацію економіки", коаліція "За ліберальну податкову реформу" і Громадська платформа "Податки для економічної свободи" в партнерстві з "Реанімаційним пакетом реформ" та ВГО "Асоціація платників податків України" за участі майже 500 учасників Форуму назвали першочергові кроки реформи: перехід до моделі оподаткування розподіленого прибутку, посилення контролю за офшорними операціями, модифікація податку на нерухоме майно, демонополізація ринків, інституційна реформа податкової та митної служби. Серед пріоритетів реформи учасники назвали створення єдиного органу для роботи з економічними злочинами – служби фінансових розслідувань у підпорядкуванні Мінфіну, зниження навантаження на фонд заробітної плати, введення електронних акцизів і цифрових РРО для лібералізації касових операцій тощо.

 Міністр фінансів України Олександр Данилюк, що взяв участь у Форумі, заначив -  вже найближчим часом представить  Кабміну напрацювання щодо комплексної реформи ДФС і митниці.

 "Зміни матимуть довгостроковий позитивний ефект на бізнес-клімат і економіку країни", – запевнив О.Данилюк.

Голова Комітету ВР з податкової та митної політики Ніна Южаніна, зазначила на форумі про можливість зниження податків у разі успішних податкових реформ. Зокрема вона наголосила на необхідності подальшого зниження навантаження на фонд заробітної плати. І вже цього року пообіцяла бізнесу старт лібералізації касових операцій: "Для того, аби законопроект про перехід до цифрових РРО запрацював повноцінно, його треба доповнити чіткими положеннями про технічну сторону. Наразі в профільному комітеті ми над цим працюємо зі спеціалістами IT-галузі. Плануємо закінчити цю роботу найближчим місяцем, а до липня підготуємо законопроект, аби його прийняти у Верховній Раді".

"На цей форум прийшли люди, схильні до змін, – резюмував Олександр Пасхавер, президент Центру економічного розвитку. – Влада – це бутерброд, де зверху давить Захід, знизу – громадське суспільство, тому є гарні шанси на успіх.

Джерело

Залишити коментар

Переконайтесь, що ви вводите (*) необхідну інформацію, де потрібно
HTML-коди заборонені