Чи потрібна бізнесу незалежна митниця. "За" і "проти"

Представники партій коаліції разом з Радикальною партією внесли в парламент законопроект про відтворення митниці як самостійного відомства.
Депутати пропонують зробити митницю центральним органом виконавчої влади, роботу якого координуватиме Кабмін через главу відомства.

У переліку основних завдань самостійної митниці - митний контроль і збір митних платежів, контроль над правильністю їх нарахування, експортний контроль.
У віданні митниці будуть також верифікація сертифікатів про походження товарів, обмін інформацією з митними органами інших країн, захист прав інтелектуальної власності, контроль над переміщенням валюти.
Митникам дозволяється застосовувати фізичну силу, спецзасоби і вогнепальну зброю.

Поки автори законопроекту налаштовані на спільну роботу з міністерством фінансів, але вже зрозуміло: поява цього документа може стати ще одним приводом для суперечок між депутатами та Мінфіном. Мінфін і ГФС - за об'єднану службу, депутати - проти. Аргументів з боку уряду кілька.

По-перше, доведеться "повертати назад", і замість узятого курсу на скорочення - збільшувати штат співробітників.
По-друге, вважають у ГФС, ніякі функції митниці, у тому числі, що стосуються безпеки, через об'єднання не страждають - за безпеку кордону відповідає прикордонна служба. Ще один аргумент на користь ефективності об'єднаної служби - високий рівень надходжень до бюджету.
За оперативними даними у 2015 році до зведеного бюджету надійшло 587 100 000 000 грн, що на 162 млрд грн або на 38,1% більше, ніж в 2014 році, констатує ГФС. Зокрема, надходження від імпортного ПДВ збільшилися на 29,3%, плюс 31500000000 грн, ввізного мита - в 3,6 рази, плюс 28800000000 грн.
Втім, є така думка: в умовах зростання тіньової економіки і скорочення імпорту це не зовсім привід для хвастощів, а, скоріше, результат девальвації.
У свою чергу депутати і експерти сходяться на думці: митниці не приділяють належної уваги, багато реформи залишилися на папері або на словах.

Детальніше та джерело: Українська правда http://www.epravda.com.ua/publications/2016/01/22/577752/

 

Залишити коментар

Переконайтесь, що ви вводите (*) необхідну інформацію, де потрібно
HTML-коди заборонені